Filia w Rakowie - zagadkowo :)

To było bardzo miło i pożytecznie spędzone popołudnie. Najpierw były kolorowanki i rebusy o tematyce przyrodniczej, później zagadki o zwierzętach. Odpowiedzi nie sprawiły uczestnikom najmniejszych problemów. A że Wielkanoc coraz bliżej, nie mogło zabraknąć własnoręcznie wykonanych koszyczków z pisankami.

Polska: pieszo-rowerem-pociągiem

Podróżowanie, to realne w przestrzeni, ale też podróże w głąb siebie; marzenia; inspiracje, także literackie; różnorodność i podróżnicze zaskoczenia i zachwycenia - tym wszystkim podzielił się z nami pan Tomasz Kiziak, ilustrując swą opowieść zdjęciami z odwiedzanych miejsc. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

DKK - walentynki

Jacek zakochał się w Kaśce prawie od pierwszego wejrzenia. Ponieważ zakochanie to zdawało się być jednostronne, postanowił podjąć działania w celu uzyskania wzajemności. I tu dopiero zaczyna się zabawna opowieść o pierwszej szkolnej miłości. W czasie spotkania poznaliśmy początek tej historii, resztę zainteresowani doczytają sobie sami. 🙂 Rozmawialiśmy też o św. Walentym i jego dramatycznej historii. A na zakończenie rozwiązaliśmy okolicznościową krzyżówkę.

Czytamy sobie... :) w przedszkolu

Tym razem z maluszkami czytaliśmy o tym jak Bing i Flop wybierali prezent urodzinowy dla Suli. Kiedy w końcu udało im się znaleźć coś, co do niej pasuje okazało się, że jest to taki świetny prezent, że Bingowi trudno było się z nim rozstać… Z Tygryskami czytaliśmy o Małym Misiu, który nie miał jeszcze imienia, bo nie było wiadomo, co potrafi robić najlepiej. Miał za to wielki sekret – uważał, że nie umie robić tego, co robią inne niedźwiedzie. Pewnej nocy otrzymał w darze czarodziejskie, iskrzące się pióro. Od tej pory przestał się bać i śmiało podejmował różne działania. Był przekonany, że dzieje się to za sprawą pióra; aż wydarzyło się coś co pokazało, że jest dzielny i ma w sobie siłę i odwagę, tylko o tym nie wiedział. Pięknie dziękujemy za wspólne czytanie. 💚

Finał WOŚP

32 finał WOŚP za nami. Pozostały wspomnienia i poczucie uczestniczenia w szerzeniu dobra. ❤️ W Gminnej Orkiestrze wystąpiły w tym roku dzieci z Rakowa w programie przygotowanym przez p. Grażynę z bibliotecznej filii i przez p. Magdę Malinę. I były książki do wzięcia. 📚 I zakładki, żeby nie zgubić się w czytaniu. 😁

Czytamy sobie... :) - o wilkach

Wilki – piękne, fascynujące zwierzęta, które nie mają najlepszej opinii, a nawet mają całkiem złą. Komiks „Wilki. Historie prawdziwe” to prawdziwe historie prawdziwych wilków opowiedziane przez Michała Figurę, który od 20 lat zajmuje się tropieniem i badaniem tych zwierząt. W czasie spotkania korzystaliśmy także z informacji zamieszczonych na stronie https://www.polskiwilk.org.pl/wilk Dziękujemy Akwarela w Baborowie za kolejne czytelnicze spotkanie.

Czytamy sobie... :) - idą święta

"Krok po kroku, krok po kroczku najpiękniejsze w całym roczku idą święta..." 🌲 Z przedszkolakami czytaliśmy sobie więc o choince pana Igiełki. Była piękna. I bardzo wysoka. Tak wysoka, że nie mieściła się w salonie. Choinkę przycięto, a odcięty czubek podarowano pokojówce. Ona też musiała skrócić choinkę, bo nie mieściła się w jej pokoiku. Odcięty wierzchołek znalazł ogrodnik i zabrał do domu, ale też musiał odciąć kawałek, żeby zmieścić choinkę w swoim domu... Odcięta część choinki wędrowała jeszcze długo, aż jej malutki fragment znalazła myszka i zabrała do swojej norki. I tak oto jedna choinka pana Igiełki sprawiła radość bardzo wielu osobom.

Filia w Rakowie donosi :) - spotkanie wigilijne

Od wielu już lat w Rakowie organizowane jest spotkanie wigilijne dla wszystkich mieszkańców. Panie z KGW Rakowianki przygotowują pyszne potrawy wigilijne; w bibliotece nasi mali artyści uczą się ról do Jasełek; pani Magda Malina odpowiada za muzyczne przygotowanie występujących. W tym roku dźwiękowego koloru występom dodała p. Karolina z MuzoDziupla. Pięknie dziękujemy❣️ Za swoje zaangażowanie i piękny efekt końcowy artyści otrzymali w podziękowaniu słodki upominek (sfinansowano ze środków gminnego funduszu profilaktycznego), natomiast wszystkie dzieci, dzięki p. Lucynie Hoffmann ❤️, obdarowane zostały cukierkami.