Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj113
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień1076
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień924
mod_vvisit_counterTen miesiąc2987
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2595
mod_vvisit_counterWszystkie136936

Aktualnie: gości 3, 
botów 1 połączonych
Your IP: 54.167.62.170
 , 
Today: Lut 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Po raz kolejny nasz czytelnik – p. Tomasz Kiziak – zabrał nas w podróż w trudno dostępne rejony. Tym razem były to europejskie góry – Tatry i Alpy. Prezentacja obejmowała kilka wypraw wysokogórskich. Wszystkie odwiedzane miejsca: Rysy, Świnica, Kozi Wierch, Triglav i Zugspitze, położone były mocno powyżej 2000 m.n.p.m. Na takich wysokościach, nawet latem, należy spodziewać się trudnych warunków pogodowych. Dlatego doświadczeni podróżnicy górscy nigdy, nawet latem, nie wychodzą na trasę bez czapek i ciepłych kurtek. A czasem u kresu wspinaczki okazuje się, że mgła uniemożliwia zobaczenie czegokolwiek, nie mówiąc o uwiecznieniu zapierających dech widoków na fotografiach. Pozostaje wtedy satysfakcja, że dotarło się na szczyt. :) I dla tej satysfakcji, między innymi, pan Tomasz wyrusza na kolejne wyprawy. Po zakończeniu pokazu z sali padła sugestia, że nasz gość powinien więcej podróżować i częściej dzielić się z nami swoimi wspomnieniami i zdjęciami.  :) Mamy nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się znowu i wspólnie wyruszymy w kolejną podróż.

 

Bajkowy turniej dla dzieci, korzystających z wypoczynku organizowanego przez GOK w Baborowie, odbył się w przedostatni dzień ferii. Trzy pięcioosobowe drużyny zmierzyły się z przygotowanymi przez nas zadaniami. Poradziły sobie świetnie, jednak nie było tak zupełnie lajtowo. :) Co najmniej jedno z zadań wymagało głębszego namysłu i dłuższego czasu na rozwiązanie. Żeby odnaleźć sylaby, z których należało ułożyć hasło – tytuł znanej bajki, trzeba było rozwiązać działania matematyczne.  Taka mała turniejowa komplikacja. :) Przypomnienie sobie niektórych, mniej popularnych tytułów  też zajęło trochę czasu, ale ostatecznie wszystkim zespołom udało się poprawnie rozwiązać wszystkie zadania. Naszym zamiarem nie było przecież sprawdzenie, czego dzieciaki nie wiedzą, tylko sprawienie, żeby wszyscy się dobrze bawili. I udało nam się osiągnąć ten cel. :) Bardzo dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę.

Poprawiony (piątek, 02 lutego 2018 11:49)

 

W sobotę 20-tego stycznia w świetlicy wiejskiej w Rakowie odbyło się spotkanie z okazji Dni Babci i Dziadka, przygotowane przez  filię biblioteki publicznej, panią sołtys Urszulę Podolak  oraz panie: Grażynę Nowak, Beatę Staroszik i Irenę Piechulla. Licznie przybyli goście: babcie, dziadkowie oraz rodzice małych artystów, mogli podziwiać występy swoich pociech  na scenie. Spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku  upłynęło w miłej i serdecznej  atmosferze. Dzieci poprzez wiersze i piosenki  mogły wyrazić swoją miłość do dziadków i zrobiły to wyśmienicie. Oklaskom nie było końca. Dla wszystkich obecnych był to czas pełen wzruszeń i radości.

Poprawiony (czwartek, 01 lutego 2018 08:45)

 

Poprawiony (wtorek, 19 grudnia 2017 10:44)

 

Magdalena Podbylska – autorka „tajemniczej” serii książek przygodowych dla dzieci – Tajemnica Zatoki Delfinów, Tajemnica Świstakowej Polany , Tajemnica Końskiej Zagrody – zaproponowała uczestnikom spotkania świetną zabawę, opartą na ostatniej części serii. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim są świadek, podejrzany i oskarżony. Nauczyły się zadawać pytania w taki sposób, żeby się czegoś dowiedzieć w trakcie wyjaśniania zagadki. Przy okazji poznały też umaszczenie koni oraz różnicę pomiędzy stępem a stąpaniem, czy kłusem i kłosem. Ważnym elementem zajęć było wspólne pisanie opowiadania, którego głośne odczytanie przyniosło współautorom dużo radości. Pani Magda pokazała też uczestnikom, na czym polega tworzenie historii i jak wielką rolę odgrywa w tym procesie wyobraźnia. Na koniec każdy otrzymał autograf na pamiątkowej karcie i zakładkę do książki.
Książki o tajemnicach Zatoki Delfinów i Końskiej Zagrody czekają. Zapraszamy do czytania. :)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama